Ozon Tedavi

Ozon Tedavisi insanlarda yaşamın devam edebilmesi için en temel madde olan oksijenin yaşanan rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmasıdır. Günümüzde özellikle kadın hastalıkları tedavisinde de Ozon Terapi aktif olarak kullanılmakta ve çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

İnsan vücuduna sağladığı oksijenizasyon etkisi ile yumuşak dokuların yenilenmesine yardımcı olan Ozon Tedavi diğer hastalıklarda olduğu gibi Kadın Hastalıklarının tedavi edilmesi için de kullanılmaktadır.

Özellikle kadınlarda en sık görülen problemlerden olan enfeksiyon rahatsızlıkları Ozon Terapi yöntemi uygulanarak hızlı, konforlu ve güvenli bir tedavi süreciyle iyileştirilebilmektedir.

Kadınlarda görülen mantar ya da bakteri kaynaklı enfeksiyonları arasında;

 • İdrar yolu enfeksiyonu,
 • Vajinal mantar,
 • Vajinal iltihaplar,
 • Genital bölge enfeksiyonları,

gösterilebilir.

Ozon Tedavi uygulaması sırasında ozonun antifungal ve antibakteriyel etkisi kullanılmaktadır. Bu etki sayesinde kadınlarda herhangi bir bölgede oluşmuş mantar ve bakteriler yok edilerek enfeksiyon iyileştirilir.

Bununla birlikte Ozon Tedavinin kişilerde bağışıklık sistemini güçlendirmesi sayesinde vücut direnci artırılarak yaşanan enfeksiyon problemi hızla giderilmektedir.

Ayrıca ozon maddesinin antienflamatuar özelliği ile kişinin vücudunda görülen iltihap kurutularak yaşanan enfeksiyonla mücadele desteklenir.

Ozon Tedavisi kadın hastalıklarında direkt olarak çözüm yöntemi olarak kullanılabildiği gibi yardımcı tedavi olarak farklı tedavi teknikleri ile kombine halde uygulanabilir.

Kadınlarda görülen enfeksiyon problemleri dışında rahim, rahim ağzı, vajina, yumurtalıklar ve tüplerde oluşan iltihaplarda da Ozon Terapi başarılı bir tedavi yöntemi olarak kullanılır.

Ayrıca kadınlarda herhangi bir bölgede görülen tümör ve kanser rahatsızlıklarında da Ozon Tedavisi destekleyici bir yöntem olarak uygulanır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Burcu Çetinkaya uzun yıllardır gerçekleştirdiği başarılı Ozon Tedavileri ile birçok hastanın yaşadığı rahatsızlıkların tedavi sürecine büyük katkı sağlamıştır.

Sizler de Hemen Bize Ulaşarak randevu alabilir, uzman doktorumuza detaylı muayene olarak rahatsızlığınızın son durumunu öğrenip tedavi planınızı oluşturabilirsiniz.

Ozon Tedavisi Nedir?

Ozon Tedavisi kadınlarda yaşanan hastalıklarda ana veya yardımcı tedavi yöntemi olarak çok önemli katkılar sağlayan ve son dönemde çok fazla tercih edilen bir uygulamadır.

Ozon Tedavisinin bağışıklık sistemini güçlendiren ve doku onarımını artıran etkisi sayesinde Kadın Hastalıkları oldukça hızlı, güvenli ve konforlu bir tedavi süreciyle iyileştirilmektedir.

Ozon 3 tane oksijen molekülünün birleşmesi ile oluşan ve atmosferin üst tabakalarında bulunan bir gazdır. Soluduğumuz hava içerisinde Ozon bulunmaz. Ozon gazı dezenfektan ve antioksidan özelliklere sahiptir.

Bu özellikleri sayesinde Ozon Terapi sırasında uzman doktor tarafından belirlenen dozlarda uygulanan ozon ile Kadın Hastalıkları dahil birçok problem iyileştirilmektedir.

Ozon Tedavisi ile hastaya yapılan muayene sırasında uygun görülen miktarda ozon sorun yaşanan bölgeye uygulanır. Rahatsızlık görülen bölgedeki dokularda ozonun iyileştirici etkisi ile hızlı bir düzelme görülmektedir.

Ozon Tedavisi sayesinde hastalık görülen bölgedeki hücrelerin normalde alabilecekleri oksijenden çok daha fazlasına ulaşabilmeleri sağlanır.

İnsan vücudundaki yumuşak dokuların ve hücrelerin yeterli miktarda ozon alması sonucu kadın hastalıkları dahil pek çok problem hızla çözülmektedir.

Ozon Tedavisinin Vücuda Etkileri

Ozon Tedavisi ile hastalara normal koşullarda havada bulunan oksijen oranından çok daha fazlası verilir. Hastanın ihtiyaç duyduğu miktarda verilen ozon sayesinde hastalıklı dokularda onarım işlemi hızlanır.

Ozon Tedavisi uygulanarak plazma içinde çözülen oksijen miktarını artırılıp çevre dokulara iletilen oksijen oranında yükseltilir. Bölgede dezenfektan ve antioksidan etki gösteren ozon sayesinde hastalıklı dokularda hızla iyileşme görülür.

Ozon Terapi yumuşak dokularda ve hücrelerde oksijenin etkili biçimde kullanılmasını sağlayarak dokuların yenilenmesine yardımcı olur. Ayrıca hastanın bağışıklık sistemini güçlendirerek vücut direncini artırır.

Kadın Hastalıklarında Ozon Tedavisi

Ozon Terapi doku onarıcı ve bağışıklığı güçlendirici özellikleri sayesinde kadın hastalıkları tedavisinde çok başarılı sonuçlar vermektedir. Özellikle habis kadın rahatsızlıklarında ya da enfeksiyon kaynaklı problemlerde Ozon Tedavisi oldukça etkili olmaktadır.

Ozon Tedavisi kullanılarak hızla iyileşme sağlanabilen Kadın Hastalıkları arasında;

 • İltihaplı vajinal rahatsızlıklar,
 • Rahim ağzında oluşan yaralanmalar,
 • Yumurtalık ve tüplerde görülen iltihaplı hastalıklar,
 • Ürogenital enfeksiyonlar,
 • Rahim içinde, rahim ağzında ve yumurtalıklarda görülen tümörler,
 • Rahim kanseri,

gösterilebilir.

Ozon Tedavi mantar ve bakteriler nedeniyle vajinal bölgede oluşan kaşınmaların ve akıntının tedavisi içinde kullanılmaktadır. Özellikle mantar problemi ozonun antioksidan özelliği sayesinde hızla yok olmaktadır.

Ozon Tedavisi kadınlarda yaşanan rahatsızlığa bağlı olarak farklı yöntemler ile uygulanır. Ozon Terapi yönteminin Kadın Hastalıklarında uygulanma şekilleri şunlardır;

 • Major Ozon Terapi (Kan Ozonlama)
 • Makat Yolu ile Ozon Tedavisi (Rektal İnsüflasyon)
 • Vajina İçerisine Ozon Verilmesi (İntravajinal İnsüflasyon)

Kadın Hastalıkları Uzmanı tarafından hasta muayene edilip Ozon Terapi yapılmasına karar verildikten sonra hangi teknikle uygulanacağına doktorumuz karar vermektedir.

Ozon Tedavisinin Kadın Vücudundaki Etkileri

Ozon Tedavisi bakteri ve mantarlar nedeniyle oluşan enfeksiyonların tedavisinde oldukça başarılı bir uygulamadır. Özellikle insan vücudunda hızla yayılan mantar rahatsızlığında Ozon Terapi çok hızlı ve sağlıklı sonuç vermektedir.

Kadınların özellikle üreme organları anatomik yapıları gereği ve yaşadıkları hormonal dengesizliklere bağlı olarak enfeksiyon oluşumuna açıktır.

Ozon Tedavisinin Kadınlarda Etkileri arasında şunlar gösterilebilir;

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Hormonal dengeyi sağlar.
 • Enfeksiyonlara karşı Anti-İnfektif savunma mekanizması oluşturur.

Ozon Terapi kadınlarda bakteri, mantar ve virüs kaynaklı oluşan enfeksiyonları yok eder. Vajinada ve idrar yollarında görülen iltihaplanmaların hızla tedavi edilmesine yardımcı olur.

Ozon Tedavisi Hangi Kadın Hastalıklarında Etkilidir?

Ozon Tedavisi enfeksiyon kaynaklı oluşan Kadın Hastalıkları ve iltihaplanmaların tedavi edilmesi sırasında çok başarılı sonuçlar vermektedir.

Ozon Tedavisi kadınlarda yaşanan hastalıklarda tek başına etkin tedavi yöntemi olarak kullanıldığı gibi destekleyici tıbbi uygulama olarak da tercih edilmekte ve iyileşme sürecinin hızlandırılmasını sağlamaktadır.

Ozon Tedavisi uygulanan kadın hastalıkları şunlardır;

 • İdrar Yolu Enfeksiyonları
 • İltihaplı Vajina Rahatsızlıkları
 • Rahim Ağzı Yaralanmaları
 • Akıntılı veya Kaşıntılı Vajina Problemleri
 • Rahim, Rahim Ağzı ve Yumurtalıkta Oluşan Tümörler
 • Yumurtalık ve Tüplerde Meydana Gelen İltihaplanmalar
 • Rahim, Rahim Ağzı ve Yumurtalıkta Görülen Kanserler

Ozon Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ozon Tedavisi sırasında kullanılan etken madde olan Ozon C ve E Vitamini ile kanda bir araya geldiğinde etkinliğini yitirebilir. Bu nedenle Ozon Terapi sırasında C Vitamini ve E Vitamini alınacak yiyeceklerden uzak durulması gerekir.

İnsanların vücuduna bu vitaminleri ve antioksidanları alabileceği yiyeceklerin tedaviden ne kadar önce ve sonra kullanılacağını uzman doktor hastaya bildirmektedir.

Ayrıca Ozon Tedavisi öncesi şeker veya tansiyon hapları kullanan kişiler ilaçlarını en az 2 saat önceden almaları gerekir. Hastalar Ozon Terapi sırasında aç olmamalıdır.