Mezoterapi

Mezoterapi cilt rahatsızlıkları bulunan kişilerde leke tedavisi ve bölgesel zayıflama amaçlı kullanılan ameliyatsız estetik tedavi yöntemidir. Kişilerde var olan Selülit Probleminin giderilmesi ve Genital Estetik amacıyla da Mezoterapi tercih edilmektedir.

Mezoterapi hastaya deri altından uygulanır. İnsan vücudunda bulunan elastin ve kolajen yapılarının uyarılması sonucunda tedavi başarılı sonuçlar vermektedir.

Mezoterapi tedavisi işlem yapılan alanda etki gösterdiği için sonuçlar bölgesel olarak görülmektedir. Kişinin vücudunda ihtiyaç görülen tüm bölgelere doğru prosedür ile uygulanması gerekir.

Kişilerde Mezoterapi Uygulaması yapılan bölgede kan dolaşımı kontrol edilir. Bu nedenle cilt yapısında çok daha genç ve sağlıklı bir görünüm oluşur.

Mezoterapi tedavisi cerrahi bir uygulamaya ihtiyaç duymadığı ve çok başarılı sonuçlar verdiği için insanlar tarafından çok tercih edilen bir yöntem halini almıştır.

Kadın Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Burcu Çetinkaya uzun yıllardır genital bölgelerde cilt problemleri yaşayan kişilere yardımcı olmakta, bölgesel zayıflama uygulamaları sayesinde selülit problemlerinin yok edilmesini sağlamaktadır.

Sizler de Hemen Bize Ulaşarak randevu alabilir, uzman doktorumuz tarafından uygulanan  Mezoterapi tedavisi sayesinde yaşadığınız cilt ve leke problemleri iyileştirilirken fazla kilolarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi cilt problemleri yaşayan kişilerde derinin orta tabakasına;

 • Vitamin,
 • Mineral,
 • Aminoasit
 • Enzim,

maddelerinin tek tek veya karışım halinde mikro iğneler kullanılarak enjekte edilmesidir. Kişinin yaşadığı probleme bağlı olarak enjekte edilen karışım oluşturulmaktadır.

Mezoterapi işlemi 1952 yılında Dr. Pistor tarafından bulunmuş, ilerleyen süreçte tıp alanında kabul görmüş medikal bir uygulamadır.

Mezoterapi Tedavisi ile kişilerde bölgesel olarak hedeflenen noktalara ulaşma imkanı oluşur. Tedavi sırasında oluşturulan madde kişinin genetik yapısına ve uygulanacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Kişilerin cilt yapısına ve yaşadığı rahatsızlığa bağlı olarak kullanılan karışımın hızla emilmesi tedavinin olabilecek yan etkilerinin önüne geçer.

Mezoterapi Ne İşe Yarar?

Mezoterapi insanlarda birçok farklı bölgede oluşan rahatsızlıkları tedavi etmek amaçlı kullanılmaktadır. Bu tedavi yöntemi kapsamında cilde uygulanan karışımlar kişinin kan dolaşımını hızlandırarak iyileşme sürecini kısaltır.

Mezoterapi uygulaması ile ciltte oluşan kırışıklık, çatlak ve lekeler tedavi edilebilir. Ayrıca bazı insanlarda süreklilik arz eden kronik ağrılar giderilir.

Mezoterapi tedavisi romatizma ağrıları ve damar hastalıklarını da çözümlemektedir. Kişilerde geçmeyen yaraların iyileştirilmesinde de kullanılır.

Mezoterapi uygulaması yapılarak kişinin Genital Bölgesinde (Vajinal Bölgede) yaşanan cilt rahatsızlıkları tedavi edilip istenilen estetik yapı oluşturulabilir.

Tüm bunlar dışında Mezoterapi bölgesel zayıflama uygulamalarında çok sık tercih edilir. Kişilerde oluşan Selülitler ve Bölgesel Yağlanmalar bu yöntem ile yok edilir.

Mezoterapi Kullanım Alanları

Mezoterapi konforlu ve güvenli bir tedavi yöntemi olması nedeniyle insan vücudunda birçok farklı bölgede yaşanan problemlerin tedavisinde kullanılmaktadır.

Kendi başına tedavi yöntemi olarak kullanılan Mezoterapi, farklı tedavilerle de kombine edilerek yapılabildiği için kullanım alanı oldukça genişlemektedir.

Mezoterapi Uygulanan Alanları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Genital ve Vajinal Mezoterapi,
 • Selülit Mezoterapisi,
 • Yüz Mezoterapisi,
 • Saç Mezoterapisi,
 • Cilt ve Leke Mezoterapisi,

Klinik ortamında uzman doktorumuz tarafından yapılan Genital ve Vajinal Mezoterapi uygulaması ile hastanın bölgede yaşadığı problemler hızla tedavi edilmektedir.

Özellikle Bölgesel Zayıflama ve Genital Estetik konularında hastalarımıza uyguladığımız Mezoterapi tedavisi ilgili detaylı bilgi almak için Hemen Bizi Arayın

Genital ve Vajinal Mezoterapi

Mezoterapi tedavisi günümüzde oldukça yaygın kullanılmaya başlanan etkili, hızlı ve başarılı bir estetik tedavi yöntemidir.

Genital ve Vajinal Mezoterapi gittikçe kullanımı yaygınlaşan ve çok başarılı sonuçlar alınan cerrahi olmayan estetik tedavi yöntemidir.

Genital ve Vajinal Mezoterapi uygulamasının yapılma nedenleri arasında;

 • Dış dudaklarda oluşan kırışıklık ve sarkmaların tedavi edilmesi,
 • Kadınlarda genital bölgede oluşan kararmalar, lekelenmeler ve renk değişikliklerinde istenilen estetik görünümün oluşturulması,
 • İdrar kaçırma problemlerinin iyileştirilmesi,
 • Doğum sırasında oluşan kesilerin ve izlerin yok edilmesi,
 • Vajinal bölgede kuruluk kaynaklı cinsel ilişkide ağrılar yaşayan kişilerde yaşanan bu sorunun giderilmesi,
 • Orgazm sorunu yaşayan kadınlarda vajinadaki duyarlı noktaların (Klitoris, G Noktası gibi) daha aktif hale getirilmesi,

gösterilebilir.

Genital ve Vajinal Mezoterapi hastanın kendisinden özel bir tüp ile alınan kanın santrifüj edilmesi sonucu elde edilen onarma ve iyileştirme gücü yüksek serumun rahatsızlık yaşanan bölgeye uygulanması ile yapılmaktadır.

Mezoterapi kapsamında oluşturulan ve uygulanan bu özel karışımın etkisi ile bölgedeki dokular hızla iyileşip gençleşmektedir. Kişinin uygulama sonunda daha esnek, parlak, genç ve pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olması sağlanmaktadır.

Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisinde Mezoterapi

Mezoterapi uygulaması Bölgesel Zayıflama ve Selülit Tedavisi konusunda problemlerin çözümünde uzun zamandır kullanılmaktadır.

Tedavi esnasında mikro iğneler kullanılarak özel bir karışım yağ dokusuna enjekte edilir. Sorun yaşanan bölgeye verilen bu karışım kişiye özel hazırlanır.

Bölgesel Zayıflama için Mezoterapi uygulamasında enjekte edilen karışımda yağın erimesine yardımcı olan fosfoditil kolin maddesi etkin olarak kullanılır.

Selülit Mezoterapisi olarak da bilinen bu tedavinin doğru bölgeye, en sağlıklı karışım türünün uygun miktarda yapılması için bu alanda uzman bir doktor tarafından yapılması büyük önem taşımaktadır.

Selülit Tedavisi için Mezoterapi uygulanırken hedeflenen durum dolaşım bozukluğunu gidererek bölgede oluşan yağlanmanın çözülmesinin sağlanmasıdır.

İnsanlarda bölgesel olarak kilo alma ve selülit oluşumu tekrar eden bir durum olduğu için Mezoterapi doktorumuzun belirlediği periyotlarla tekrarlanarak elde edilen estetik vücut görünümünün korunması amaçlanır.

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Mezoterapi uygulaması hastanın derisinin orta tabakasına kişiye özel hazırlanan karışımın enjekte edilmesi işlemidir.

Yaşadıkları farklı problemler için bize ulaşan kişiler öncelikle klinik şartlarında alanında uzman doktorumuz tarafından muayene edilerek tedavi planı oluşturulur.

Mezoterapi uygulanacak kişinin genetik yapısına, yaşadığı rahatsızlığa ve tedavi edilecek bölgeye bağlı olarak kişiye özel karışım hazırlanır.

Tedavi uygulanacak bölgeye anestezik krem sürülerek kişinin tedavi sırasında ve sonrasında ağrısız ve rahat bir süreç geçirmesi sağlanır.

Mezoterapi Tedavisi sırasında mikro iğnelerden oluşan Mezoterapi Tabancası kullanılarak etken madde hedeflenen bölgeye enjekte edilir.

Enjeksiyon işleminin bitmesiyle tamamlanan tedavi sonrası kişi günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Mezoterapi Ne Zaman Etki Eder?

Mezoterapi diğer estetik tedavi yöntemlerinde olduğu gibi etkisini hemen göstermeye başlayan uygulamalardan birisidir.

Uygulamanın %100 etkisini göstermesi kişinin fiziksel yapısına, yaşına, rahatsızlığın boyutuna göre değişmekle birlikte 2 ila 3 seans sürmektedir.

Mezoterapi uygulamasının uzman kişiler tarafından doğru miktarlarda düzenli bir şekilde tamamlanması ile 1 aylık bir süreçte kişilerin istediği görünüm oluşmaktadır.

Mezoterapi Kalıcılığı

Mezoterapi Kalıcılığı etki eden faktörler arasında;

 • Uygulanan kişinin genetik yapısına ve cilt türüne,
 • Tedavi edilecek vücut bölgesine,
 • İşlem sırasında kullanılan karışıma,

sayılabilir. İnsan vücudunun değişik bölgelerinde farklı rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan bu uygulama birbirinden farklı sürelerde kalıcılık göstermektedir.

Uzman doktorumuz tarafından yapılan muayene ile size uygulanan tedavinin ortalama kalıcılık süresini öğrenebilir, hangi periyotlarla tedaviyi tekrarlarsanız oluşan etkiyi sürekli hale getireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Mezoterapi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm sağlık uygulamaları gibi Mezoterapi tedavisi de öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlara sahip estetik yöntemdir.

Uzman hekimlerimiz tarafından hastaya iletilen konulara dikkat edilmesi kişinin sağlığı ve tedavinin başarısı için çok önemlidir.

Mezoterapi Tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

 • Seans öncesinde ve sonrasında kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır,
 • Seans sonrası ilk 24 saatte bölgeye su temas ettirilmemelidir,
 • İşlem sonrası ilk 2 gün ağır spor ve egzersiz yapılmamalıdır,
 • Yüz bölgesine yapılan işlemlerde ilk 24 saat makyaj yapılmamalıdır,
 • Vücut bölgesine yapılan uygulamalarda ilk 48 saat dar kıyafet giyilmemelidir,
 • İşlem sonrası ilk 48 saat alkol kullanılmamalı, sigara kullanımı minimuma indirilmeli ve mümkünse kullanılmamalıdır.

Mezoterapi Fiyatları

Mezoterapi Tedavisi Fiyatları ile ilgili bilgi almak için görüştüğünüz hastane ve kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan tedaviler için hasta muayene edilmeden kesin bir fiyat vermek oldukça zordur.

Mezoterapi Fiyatları 2022 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu faktörleri şu şekilde belirtebiliriz;

 • Kişinin genetik yapısı ve yaşı,
 • Tedavinin uygulanacağı bölge ve deformasyon durumu,
 • Mezoterapi Tedavisi yöntemi ve çeşidi,
 • Kişiye uygulanması gereken seans sayısı,
 • Uygulama sırasında kullanılacak maddenin içeriği ve miktarı
 • Tedaviyi yapacak uzmanın tecrübesi ve kliniğin tedavi geçmişi,

Mezoterapi yaptırmak isteyen kişilere tavsiyemiz klinikler ile iletişime geçmeleri ve geçmişte yaptıkları uygulamaları, işlemi yapacak uzmanın kişisel bilgilerini inceleyip bu çerçevede karar vermeleri olacaktır.

Mezoterapi Tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak, uzmanlarımız tarafından muayene edilip tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın