Orgazm Artırıcı Tedaviler

Eskiden cinsellik yalnızca erkeğin istediği zaman gerçekleşecek ve yalnızca onun zevk almasının yeterli olduğu bir eylem olarak kabul edilirdi. Günümüzde ise kadınlar kendilerinin de cinsellikten zevk alması gerektiğini kabul edip cinselliklerini destekleyebilecek uygulamalara başvuruyorlar.

Klitoris kadın orgazmındaki en etkili organlardan biridir. Penisin klitoral dokulara teması ve bölgedeki sinir hücrelerinin aktive olması kadının zevk almasını sağlayan en önemli etkenlerdir. Bu nedenle kadın orgazmını artırıcı tedaviler ile klitorisin gençleştirilmesi, dolgunlaştırılması amaçlanır. Orgazm arttırıcı tedaviler söz konusu olduğunda akıllara yalnızca klitorisin gelmemesi gerekir. Bu amaca yönelik olarak yapılan işlemler vajina, klitoris ve vestibuler yapıların gençleşmesi, sinir ve damar ağlarının yenilenmesi üzerinde de etkilidir. Yenilenmeyle birlikte damarlanma artar. Kolajen salgılayan hücreler artarak sıkılaşmayı sağlar. Bunun için orgazm aşısı ve G shot gibi cerrahi olmayan uygulamalar kullanılabilir.

Orgazm Arttırıcı Tedaviler Hangi Durumlarda Uygulanır?

Orgazm, uzun süreli cinsel uyarılmaya bağlı olarak fiziksel ve psikolojik olarak kişiye zevk veren duruma ulaşılmasıdır. Orgazm esnasında nabız artışı, hızlı nefes alıp verme, kızarma, istemsiz kasılmalar gibi durumlar ortaya çıkabilir. Orgazm arttırıcı tedaviler ile cinsel uyarılmanın artırılması ve vajinanın gençleştirilmesi hedeflenir.

  • Orgazm olamayan,
  • Cinsel uyarılması azalan,
  • Orgazm olmakla birlikte daha güçlü ve kaliteli orgazm olmak isteyen,
  • Cinsel ilişkiden zevk alamayan kadınlara orgazm arttırıcı tedaviler uygulanabilir.

Orgazm Arttırıcı Tedaviler Nasıl Uygulanır?

G Shot, orgazm arttırıcı tedavilerden biri olup vajinal orgazma ulaşma zorluğu yaşayan kadınlar için  etkili bir çözümdür. G shot diğer bir deyişle G noktası büyütme prosedüründe; vajina girişinden 4-5 cm kadar uzakta bulunan G noktası, yağ enjeksiyonu ya da hyaluronik asit içeren dolgu maddesi kullanılarak büyütülür.

G Shot lokal anestezi altında uygulanan bir prosedürdür. Uygulamadan önce hastanın G noktasının doğru bir şekilde tespit edilmesi ve enjeksiyonun doğru bölgeye yapılması çok önemlidir. Bunun için Doppler ultrason ile damardan zengin bir bölge belirlenebilir. G noktası tespit edildikten sonra bölgeye hyaluronik asit ya da hastadan liposuction ile alınmış yağ dokusu enjekte edilir. Uygulanması gereken hyaluronik asit ve yağ dokusu miktarı her kadının anatomik özelliklerine göre farklı olabilir.

Ortobiyolojik bir tedavi olan orgazm aşısında kişinin kendi hücreleri kullanılır ve orgazm aşısı PRP ile uygulanır. PRP yönteminde kişinin kanından trombosit ve büyüme faktörlerinin ayrıştırılması ile iyileştirici özellikte bir sıvı elde edilir. O Shot ya da orgazm aşısı da denilen bu sıvı vajinada tespit edilen alana enjekte edilir.

Orgazm Arttırıcı Tedaviler Sonrası İyileşme Süreci

Orgazm artırıcı tedavilerden sonra hastada kanama ve ağrı görülmez. Hastalar normal yaşantılarını uygulamadan sonra sorunsuz bir şekilde sürdürebilirler. Ancak 6-12 saat süreyle cinsel ilişkide bulunulması önerilmez. Kalıcılığı 6-12 ay olup süre kişinin cilt yapısına ve uygulanan dolgu maddesinin özelliklerine göre değişebilir. Kalıcılığın sona ermesi ile birlikte işlem yenilenebilir.