Genital Dolgu Uygulamaları

Genital bölgedeki en önemli organlardan biri olan dış dudakların şekli, rengi, dolgunluğu kişiden kişiye değişebilir. Bazı kişilerde dış dudakların olması gerekenden ince ve zayıf olduğu durumlarda dolgu transferi yapılır. Böylece kadınlarda estetik kaygılara neden olan durum ortadan kaldırılabilir. Genital dolgu uygulamaları aynı zamanda orgazm arttırıcı tedavilerde de kullanılabilir. Nitekim anorgazmi tedavisi kapsamında G noktası dolgusu sıklıkla başvurulan bir uygulama olma özelliği taşır.

Genital Dolgu Hangi Durumlarda Yapılır?

Genital dolgu;

  • Dış genital bölgede meydana gelen küçülmelerin, sarkmaların, incelmelerin, renk soluklaşmalarının ve yaşlanmaların giderilmesi,
  • İç dudak estetiği ile iç dudakların fazla kısaltıldığı durumlarda ortaya çıkarılan estetik problemlerin giderilmesi,
  • Kadınlarda orgazm olamama sorunlarının ortadan kaldırılması ya da orgazma kalitesinin arttırılması için uygulanır.

Genital Dolgu Nasıl Yapılır?

Genital dolgu yapılırken Hyaluronik asit dolgusu ya da yağ asit dolgusu kullanılabilir. Hyaluronik asit dolgu enjeksiyonları, hazır ampul şeklindeki hyaluronik asidin kullanılmasıyla yapılır.

Yağ enjeksiyonu dolgusu yapılmadan önce hastanın vücudunda yağ açısından zengin bir bölgeden 50-80 ml kadar yağ alınır. Alınan yağ birtakım özel işlemlerden geçirildikten sonra labia majoralara özel kanüller yardımıyla iki taraflı, eşit ve simetrik olacak şekilde enjekte edilir. Böylece büyük dudakların daha canlı, dolgun, parlak ve genç bir görünüme erişmesi mümkün olur.

Genital dolgu aynı zamanda G shot ve O Shot prosedürlerinde de kullanılır. Kadınların G noktasının uyarımının tetiklenmesi için uygulanan G Shot yönteminde hyaluronik asit ya da yağ enjeksiyonundan yararlanılabilir. Vajen duvarlarına ve klitorise kan akımı artışının buna bağlı olarak da cinsel duyarlılığın artışının sağlanması için uygulanan O Shot da genital dolgu uygulamasını içerir.

Genital Dolgu Sonrası İyileşme Süreci

Genital dolgu enjeksiyonundan 2 gün sonra hastalar işe ve normal hayatlarına dönebilirler. Bir hafta süre ile sıcak banyo, hamam, sauna, kaplıca ve cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır. Bir ay süre ile ağır spor, fitness ve cinsel ilişki yasağı uygulanır.