Genital Mezoterapi

Genital mezoterapi; perianal bölgeye, iç ve dış genital bölgelere özel ilaçların enjekte edildiği bir işlemdir. Mezoterapide hyaluronik asit, ilaçlar ve vitaminlerden oluşan kokteyller kullanılır. Hyaluronik asit ile ciltte nemin hapsolması sağlanır. Ve cilt elastikiyetini sağlayan bir protein olan elastin üretimi desteklenir. Kolajen üretimini hızlandıran maddelere de mezoterapi içerisinde yer verilir. Genital mezoterapi sonrası en iyi sonuçların alınması hastaların ihtiyaçlarının ve beklentilerinin doğru analiz edilmesiyle mümkündür. Çünkü mezoterapi dahilinde hazırlanan kokteyller kişiselleştirilebilir. 

Genital Mezoterapi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Genital mezoterapi;

  • Menopoz sırasında genital deride meydana gelen değişiklikler,
  • Doğum sonrası travma,
  • Orgazm olamama sorunları,
  • Genital bölge yapısındaki yaşlanma belirtilerinin giderilmesi,
  • Vajinal kuruluk durumlarında uygulanabilir.

Genital Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Genital mezoterapi uygulamasından önce hastanın cildi temizlenir. Antiseptik ve anestezik  maddeler uygulanır. Çok ince uçlu bir iğne aracılığı ile hasta özelinde hazırlanan vitamin, mineral vb. içeriklere sahip kokteyller, cildin orta katmanlarına enjekte edilir. Mezoterapi kokteylleri sorunlu bölgeye doğrudan enjekte edilerek cilde ihtiyacı olan vitaminler verilir ve ciltteki sorunlar giderilir. Ciltte gençleşme sağlanarak genital bölgedeki kırışıklıklar ortadan kaldırılır.

Genital bölge mezoterapisi genital bölge renginin açılması için de uygulanabilir. Genital bölge uygulamadan önce kremle uyuşturulur. Deri temizlendikten sonra ilaç enjekte edilir. Yaklaşık 15 dakikada tek seans tamamlanır. Uygulanacak olan seans sayısı hasta özelinde belirlenir.

Mezoterapi genital bölgenin sıkılaşmasını, gençleşmesini, cilt elastikiyetinin artmasını sağlar. Ayrıca genital mezoterapi; pelvik kaslarının güçlenmesinde, cinsel yaşam kalitesinin artmasında, orgazmın yoğunlaşmasında ve süresinin uzamasında da etkilidir.

Genital Mezoterapi Sonrası İyileşme Süreci

Mezoterapi acı ya da ağrı hissedilen bir uygulama değildir. Uygulamanın ardından kişi gündelik hayatına hızlı bir şekilde dönebilir. Deride kısa süreli küçük morluklar oluşabilir. Özellikle genital bölge renk açma mezoterapisinin ardından derinin temizliğine özen gösterilmesi önemlidir. Genital mezoterapi uygulaması diğer ameliyatsız genital estetik uygulamaları ile de kombine edilebilir.